شروع هشتمین جشنواره امنیت فضای تبادل اطلاعات

هشتمین جشنواره ملی امنیت فناوری اطلاعات با شعار «با هم در زیست بوم امنیت سایبری» از تاریخ 10 خرداد 1402 با برگزاری یک همایش رسماً فعالیت خود را آغاز خواهد نمود. مراسم همایش افتتاحیه در محل تالار شیخ بهایی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد. در این رویداد مراکز علمی و پژوهشی، کارشناسان IT سازمان‌های اجرایی و دولتی، کارشناسان شرکت‌های تولیدکننده محصول، کارشناسان IT صنایع پیشرو کشور و کارشناسان کسب و کارهای مرتبط شرکت خواهند نمود. 

 

این دوره از همایش شامل بخش‌های متنوعی است:


•    برگزاری کارگاه‌های تخصصی: در راستای ارتقاء دانش امنیت، 11 عنوان آموزشی در قالب کارگاه برگزار خواهند شد. ارزیابی امنیتی، کدنویسی امن، امن‌سازی، تحلیل بدافزار، شکار تهدید، برنامه‌نویسی پوسته و رسیدگی به حادثه دوره‌هایی هستند که به‌صورت حضوری و مجازی برگزار خواهند شد. 


•    مسابقه ملی فتح پرچم: مسابقات CTF یک دورهمی جذاب در فضای سایبری محسوب می‌شود که در آن متخصصین و علاقه‌مندان امنیت اطلاعات، توانمندی‌های خود را می‌آزمایند. در این دسته از مسابقات که به‌صورت غیرحضوری و از راه دور برگزار می‌شود، چالش‌هایی در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود تا مهارت‌های آن‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد. تیم برگزارکننده‌ی این مسابقات برآن است تا در کنار برگزاری یک مسابقه‌ی جذاب برای متخصصین این حوزه، با ارائه‌ی سوالات به‌صورت طبقه‌بندی شده از آسان به سخت، به شکوفایی و رشد استعدادهای جوان در حوزه‌ی امنیت فضای تبادل اطلاعات نیز کمک کند.


•    رویداد ایده‌های نو افتا: این رویداد با هدف ترویج نوآوری، رشد و توسعه ایده‌های نوین امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می‌گردد. در این رویداد، شرکت‌کنندگان ایده‌های خلاقانه و جدید خود در حوزه امنیت اطلاعات را ارائه کرده و به ایده‌های برتر فرصت پرورش ایده، تیم‌سازی و تبدیل آن به نمونه اولیه به همراه طرح کسب و کار داده خواهد شد.


•    ماراتن افتا: این رویداد در راستای ارتباط دانشگاه و صنعت طراحی شده است. در این بخش چالش‌های واقعی صنعت افتا کشور توسط شرکت‌های فعال در این زمینه به جشنواره معرفی و براساس آن مسابقه طراحی می‌شود. برگزیدگان مسابقه‌ی ملی فتح پرچم در رقابتی فشرده و حضوری اقدام به ارائه راه‌کار برای مرتفع ساختن چالش‌ها نموده و در حضور داوران به دفاع از راه‌کار خود می‌پردازند.


•    نمایشگاه زیست‌بوم افتا: نمایشگاه زیست‌بوم افتا در حاشیه همایش اختتامیه جشنواره با حضور تمامی فعالین این حوزه برگزار می‌شود. در این نمایشگاه محصولات، خدمات و دستاوردهای مراکز علمی و پژوهشی، شرکت‌های نوپا و صنایع پیشرو افتا به نمایش عموم علاقه‌مندان گذاشته خواهد شد.

زمان شروع و اخبار تکمیلی هر رویداد متعاقباً از طریق همین وب‌سایت اعلام خواهد شد. 

آخرین خبرها
Card image cap
شروع هشتمین جشنواره امنیت فضای تبادل اطلاعات