جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات

این جشنواره رویدادی ترویجی در حوزه افتا است که به‌صورت سالیانه در دانشگاه صنعتی اصفهان با محوریت مرکز تخصصی آپا برگزار می‌شود. در برگزاری جشنواره سعی شده تمامی عوامل تاثیرگذار در زیست‌بوم افتای کشور مورد توجه قرار گیرند. این رویداد از 10 خرداد 1402 آغاز شده و تا بهمن ماه ادامه خواهد یافت و شامل بخش‌های متنوع زیر است:
• همایش افتتاحیه
• برگزاری کارگاه‌های آموزشی
• رویداد ایده‌های نو افتا
• مسابقه‌ی ملی فتح پرچم
• مسابقه چالش‌های افتا
• نمایشگاه اکوسیستم افتا
• همایش اختتامیه

گــالری تصــاویر

رویداد ایده‌های نو افتا

رویداد ایده‌های نو افتا با هدف ترویج نوآوری، رشد و توسعه ایده‌های نوین امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می‌گردد. در این رویداد، شرکت‌کنندگان ایده‌های خلاقانه و جدید خود در حوزه امنیت اطلاعات را ارائه کرده و به ایده‌های برتر فرصت پرورش ایده، تیم‌سازی و تبدیل آن به نمونه اولیه به همراه طرح کسب و کار داده خواهد شد.

مسابقه‌ی ملی فتح پرچم

مسابقات CTF یک دورهمی جذاب در فضای سایبری محسوب می‌شود که در آن متخصصین و علاقه‌مندان امنیت اطلاعات، توانمندی‌های خود را می‌آزمایند. در این دسته از مسابقات که به‌صورت غیرحضوری و از راه دور برگزار می‌شود، چالش‌هایی در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود تا مهارت‌های آن‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد. تیم برگزارکننده‌ی این مسابقات برآن است تا در کنار برگزاری یک مسابقه‌ی جذاب برای متخصصین این حوزه، با ارائه‌ی سوالات به‌صورت طبقه‌بندی شده از آسان به سخت، به شکوفایی و رشد استعدادهای جوان در حوزه‌ی امنیت فضای تبادل اطلاعات نیز کمک کند.

ماراتن افتا

ماراتن افتا در راستای ارتباط دانشگاه و صنعت طراحی شده است. در این بخش چالش‌های واقعی صنعت افتا کشور توسط شرکت‌های فعال در این زمینه به جشنواره معرفی و براساس آن مسابقه طراحی می‌شود. برگزیدگان مسابقه‌ی ملی فتح پرچم در رقابتی فشرده و حضوری اقدام به ارائه راه‌کار برای مرتفع ساختن چالش‌ها نموده و در حضور داوران به دفاع از راه‌کار خود می‌پردازند.

نمایشگاه زیست‌بوم افتا

نمایشگاه زیست‌بوم افتا در حاشیه همایش اختتامیه جشنواره با حضور تمامی فعالین این حوزه برگزار می‌شود. در این نمایشگاه محصولات، خدمات و دستاوردهای مراکز علمی و پژوهشی، شرکت‌های نوپا و صنایع پیشرو افتا به نمایش عموم علاقه‌مندان گذاشته خواهد شد.

کارگاه‌ها

ارزیابی امنیتی شبکه

01 شهریور

ارزیابی امنیتی وب

18 مرداد

کدنویسی امن

29 شهریور

امن‌سازی سیستم‌عامل…

12 مهر

امن‌سازی سیستم‌عامل…

18 شهریور

طراحی امن شبکه

05 مهر

برنامه‌نویسی پوسته

08 شهریور

رسیدگی به حوادث رای…

25 مرداد

مدیریت آسیب‌پذیری

08 آذر

تحلیل بدافزار

19 مهر

شکار تهدید

26 مهر

حامیان