ششمین جشنواره ملی افتا

چالش‌ های افتا

کیا چلنج KeyA Challenge

برنامه‌های سازگار با توکن کیا بنویسید و جایزه ببرید!


مسابقه چالش افتا چیست؟

یکی از محورهای کلیدی جشنواره‌ی ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات، چالش‌های اَفتا است. امسال در این مسابقه دو چالش برای شما در نظر گرفته شده است. چالش‌های امسال عبارت‌اند از پیاده‌سازی برنامه‌هایی سازگار با توکن‌های کیا. برای شرکت در این چالش‌ها روال ثبت‌نام را دنبال کنید و به صورت گروه‌های 1 تا 5 نفره ثبت‌نام کنید. جزئیات بیشتر در سایت مروارید...

معرفی توکن امن کیا

توکن امنيتی كيا۳ يك ماژول رمزنگاری سخت‌افزاری بومی متعلق به شرکت پیام‌پرداز است كه خدمات تولید و ذخیره امن کلیدهای رمزنگاری و همچنین اجرای عمليات رمزنگاری متقارن و نامتقارن را در اختیار قرار می‌دهد. توکن كيا۳ مبتنی بر تكنولوژی كارت هوشمند طراحي شده و با استفاده از رابط USB به رایانه متصل می‌گردد. پشتيبانی از استانداردهای روز دنيا اين امكان را فراهم می‌سازد تا بتوان از توکن كيا۳ در کلیه كاربردهاي امن مبتنی بر زيرساخت كليد عمومی (PKI) که در حال حاضر به صورت آماده در اکثر سیستم عامل‌ها، تجهیزات و برنامه‌های کاربردی مشهور ارائه می‌شوند استفاده نمود و كارهای خود را در محيطی کاملا امن انجام داد. جزییات بیشتر...

ویژگی‌ها

  • تولید کلید و الگوریتم رمز نامتقارن RSA
  • الگوریتم‌های رمز متقارن استاندارد 3DES، DES، AES و الگوریتم اختصاصی پیام‌پرداز
  • الگوریتم‌های چکیده‌ساز MD5، SHA256 و SHA1

روند مسابقه

۱
ثبت نام

ثبت‌نام در مسابقه رایگان است و می‌توانید از طریق فرم زیر در مسابقه ثبت‌نام کنید.
تخصص، توانایی و تجربه تیم‌های ثبت‌نام شده به‌صورت اولیه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و تیم‌هایی که حائز شرایط کمینه برای پیشبرد مسابقه نباشد حذف خواهند شد.


کلاس‌های آشنایی

متناسب با هر موضوع، کلاس‌های فشرده‌ای برای معرفی مباحث مختلف مورد نیاز برگزار خواهد شد. شرکت در این کلاس‌ها برای تیم‌های ثبت‌نام شده رایگان است.

۲

۳
ارائه طرح امنیتی

اولین گام در راه دستیابی به سازوکار امن، طراحی راهکار امنیتی مناسب است. در این مرحله لازم است نیاز امنیتی به‌طور صریح بیان شده و راهکار امن برای تامین نیاز مشخص شود.
در این مسابقه نیاز امنیتی به‌طور اولیه مشخص شده است. تیم‌ها می‌توانند نیازها و مسائل جدیدی را تعریف نمایند و بر اساس آن، کارکردهای مناسب را به محصول خود بیافزایند.


ارائه طرح نرم‌افزاری

پیش از شروع به پیاده‌سازی طرح امنیتی، لازم است هر تیم مراحل و جزئیات پیاده‌سازی را به‌دقت و متناسب با استانداردهای توسعه نرم‌افزار تعیین نمایند.

۴

۵
پیاده‌سازی طرح و ارائه محصول خروجی

تیم‌ها بر اساس طرح نرم‌افزاری خود و تحت نظارت تیم مشاوره محصول نهایی را پیاده‌سازی خواهند نمود.


تست و ارزیابی

محصول نهایی هر تیم توسط داوران و همچنین کاربران نهایی مورد استفاده و ارزیابی قرار خواهد گرفت.
همچنین تست‌های امنیتی مقدماتی بر روی محصولات انجام خواهد شد.

۶

۷
مشاوره

در تمامی مراحل ارائه طرح امنیتی و نرم‌افزاری و همچنین پیاده‌سازی و تست، تیم مشاوره (شرکت مروارید پیام‌پرداز) در کنار تیم‌های پیاده‌سازی حضور داشته و تجارب و دانش مورد نیاز را در اختیار تیم‌ها قرار خواهد داد.
تلاش و ممارست تیم‌ها در طی این مدت ثبت، ارزیابی و امتیازدهی خواهد شد.

ثبت نام کنید

Card image cap
چالش اول

نرم‌افزار ورود امن به پایگاه‌های وب با استفاده از توکن امن

Card image cap
چالش دوم

کیف نرم‌افزاری-سخت‌افزاری رمزارزها

جوایز مسابقه

تیم سوم

۲ میلیون تومان

تیم اول

۵ میلیون تومان

تیم دوم

۳ میلیون تومان

توجه: تمامی تیم‌ها (فارغ از چالشی که در آن شرکت کرده‌اند) با یکدیگر مقایسه شده و برگزیدگان انتخاب خواهند شد. ممکن است یک تیم در هر دو چالش شرکت نموده و منتخب شود.