جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات

پنجمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات با یاد دکتر مهدی برنجکوب همزمان با چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف ارتقای سطح آگاهی عمومی در زمینه امنیت فضای تبادل اطلاعات، کشف و پرورش استعدادهای جدید در این حوزه، رشد و توسعه ایده‌های نوین در عرصه امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات با مشارکت سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه فناوری اطلاعات کشور در پاییز و زمستان ۹۶ در چند مرحله در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌گردد.

  • همایش امنیت فراگیر سزمانی
  • نمایشگاه اکوسیستم افتا
  • بزرگداشت دکتر برنجکوب
  • اختتامیه و اهدا جوایز

۸ و ۹ اسفند
شما هم دعوتید!
Festival Poseter

کسب و کار نوافتا

در این مسابقه، شرکت کنندگان ایده‌های نوآورانه خود در زمینه امنیت فضای تبادل اطلاعات را ثبت می‌نمایند. ایده‌های شرکت‌کنندگان از سوی کمیته داوری جشنواره بررسی و ایده‌های برگزیده با راهنمایی مربیان جشنواره تکمیل می‌گردد و شرکت‌کنندگان در نهایت با در نظر گرفتن نظرات داوران در مرحله نهایی جشنواره، ارائه نهایی خود را عرضه خواهند کرد. تیم ها در مرحله نهایی جشنواره یک غرفه در نمایشگاه ترویجی افتا خواهند داشت. نمونه اولیه طرح، طرح کسب و کار و تیم مورد نیاز برای پیاده‌سازی و تجاری‌سازی این طرح از جمله مواردی است که در داوری نهایی مد نظر قرار خواهد گرفت. 3 طرح برتر انتخاب و ضمن دریافت جایزه ویژه، تسهیلات لازم به منظور راه اندازی یک کسب و کار نو در زمینه امنیت فضای تبادل اطلاعات برخوردار خواهند شد.

مسابقه فتح پرچم

یکی از جذاب‌ترین مسابقات دانشگاهی، مسابقه فتح پرچم (CTF) است. مسابقات CTF یک مانور شبیه‌سازی‌شده در فضای سایبری محسوب می‌گردد که در آن متخصصین امنیت اطلاعات به مقابله یا یکدیگر می‌پردازند. در این دسته از مسابقات یک سری چالش در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود تا مهارت آن‌ها مورد ارزیابی قرار بگیرد.

مسابقه فتح پرچم مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف شکوفایی و رشد استعدادهای جوان در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات برگزار می‌گردد. دراین مسابقه سعی بر این دارد، در کنار این‌که یک مسابقه جذاب برای افراد آشنا به این زمینه فراهم کند، با ارائه سوالات طبقه‌بندی شده از آسان به سخت، افرادی که با این مباحث آشنایی کمی دارند را نیز در نظر گرفته و به بهبود سطح علمی کشور در زمینه امنیت فضای تبادل اطلاعات کمک نماید.

کارگاه‌ها

کارگاه تست نفوذ شبکه

در این کارگاه با روند تست نفوذ شبکه و ابزارهای مورد نیاز آن آشنا می‌شوید.

معرفی دوره

کارگاه تحلیل بدافزار

در این دوره با روند تحلیل بدفزار و ابزارهای مورد نیاز آن آشنا خواهید شد.

معرفی دوره

کارگاه مقدماتی لینوکس

در این دوره مبانی سیستم عامل لینوکس و استفاده از آن را فراخواهید گرفت.

معرفی دوره

آشنایی با حملات شبکه

حملات پایه‌ی شبکه و برخی راهکارهای آن را در این کارگاه فراگیرید.

معرفی دوره

حامیان

برگزار کنندگان

دکتر سیدمهدی ابطحی

رئیس جشنواره

دکترعلی فانیان

دبیرجشنواره

دکتر بهروز ترک لادانی

دبیر رویداد ماراتن افتا

دکترمحمدحسین منشئی

دبیررویداد کسب و کار نوافتا

مهندس سیدعلی سنایی

دبیراجرایی جشنواره