جدول زمانی جشنواره

 • همایش افتتاحیه‌

  همایش افتتاحیه شامل معرفی جشنواره، سخنرانی دبیر جشنواره، سخنرانی کارآفرین برتر و پنل گفتکو است و با حضور و مشارکت شرکت‌های حوزه‌ی امنیت فضای تبادل اطلاعات، برگزار خواهد شد.

 • کارگاه‌ها

  شامل کارگاه مقدماتی لینوکس، کارگاه مقدماتی هک قانونمند، کارگاه تست نفوذ شبکه، کارگاه تست نفوذ وب، کارگاه تست نفوذ اندروید، کارگاه تحلیل بدافزار و کارگاه مقدماتی آمادگی CTF، که در آبان و آذر برگزار می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانید به بخش "کارگاه‌ها" مراجعه کنید.

 • مسابقه‌ی ملی فتح پرچم

  این مسابقه با محورهای امنیت وب، امنیت شبکه، مهندسی معکوس، کشف آسیب‌پذیری، پنهان‌نگاری و رمزنگاری در بهمن‌ماه برگزار می‌گردد. اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در: ctf.nsec.ir

 • رویداد کار و کسب نواَفتا

  این رویداد در هفته‌ی آخر آذر برگزار می‌شود، ایده‌پردازان باید ایده‌های خود در زمینه‌ی امنیت فضای تبادل اطلاعات را تا تاریخی که اعلام می‌شود در وب‌سایت startup.nsec.ir ثبت کنند، پس از آن در صورت پذیرش، ارائه و داوری نهایی در پایان آذر در قالب رویداد کاروکسب نواَفتا، برگزار می‌شود.

 • همایش اختتامیه

  در همایش اختتامیه نتایج مسابقات فتح پرچم و کاروکسب نواَفتا اعلام شده و جوایز برگزیدگان اعطا خواهد شد.

جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات

ششمین جشنواره‌ی ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات، با هدف ارتقای سطح آگاهی عمومی، کشف و پرورش استعدادهای جدید و رشد و توسعه‌ی ایده‌های نوین در عرصه‌ی امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات

و با مشارکت سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه‌ی فناوری اطلاعات کشور، در پاییز و زمستان 97 در چند مرحله در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌گردد.

Festival Poseter

کار و کسب نوافتا

در این مسابقه، شرکت‌کنندگان ایده‌های نوآورانه‌ی خود در زمینه‌ی امنیت فضای تبادل اطلاعات را ثبت می‌نمایند. ایده‌های شرکت‌کنندگان از سوی کمیته‌ی داوری جشنواره بررسی و ایده‌های برگزیده با راهنمایی مربیان جشنواره تکمیل می‌گردد. شرکت‌کنندگان در مرحله‌ی نهایی جشنواره، با در نظر گرفتن نظرات داوران به ارائه‌ی پایانی خود می‌پردازند. نمونه‌ی اولیه‌ی طرح، طرح کاروکسب و تیم مورد نیاز برای پیاده‌سازی و تجاری‌سازی این طرح، از جمله مواردی است که در داوری نهایی مد نظر قرار خواهد گرفت. در پایان سه طرح برتر، انتخاب و ضمن دریافت جایزه‌ی ویژه، از تسهیلات لازم به منظور راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار نو در زمینه‌ی امنیت فضای تبادل اطلاعات برخواردار خواهند شد.

مسابقه‌ی ملی فتح پرچم

مسابقات CTF یک مانور شبیه‌سازی شده در فضای سایبری محسوب می‌شود که در آن متخصصین امنیت اطلاعات، به مقابله با یکدیگر می‌پردازند. در این دسته از مسابقات چالش‌هایی در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود تا مهارت‌های آن‌ها مورد ارزیابی قرار بگیرد.

مسابقه‌ی فتح پرچم مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف شکوفایی و رشد استعدادهای جوان در حوزه‌ی امنیت فضای تبادل اطلاعات برگزار می‌گردد. تیم برگزارکننده‌ی این مسابقات برآن است تا در کنار برگزاری یک مسابقه‌ی جذاب برای متخصصین این حوزه، با ارائه‌ی سوالات به‌صورت طبقه‌بندی شده از آسان به سخت، به بهبود سطح علمی افراد تازه‌کار نیز کمک کند!

کارگاه‌ها

کارگاه آمادگی برای CTF

دی ماه

کارگاه تحلیل بدافزار

۱۵ آذر

معرفی دوره

کارگاه تست نفوذ اندروید

۹ آذر

کارگاه تست نفوذ وب

۸ آذر

کارگاه تست نفوذ شبکه

۲۶ آبان

معرفی دوره
کارگاه مقدماتی هک قانونمند

۳ آبان

معرفی دوره ثبت‌نام

کارگاه مقدماتی لینوکس

۲۱ مهر

معرفی دوره ثبت‌نام

حامیان

برگزار کنندگان

دکتر محمد جواد امیدی

رئیس جشنواره

دکترعلی فانیان

دبیرجشنواره

دکتر بهروز ترک لادانی

دبیر رویداد ماراتن افتا

دکترمحمدحسین منشئی

دبیر رویداد کار و کسب نوافتا

مهندس سیدعلی سنایی

دبیراجرایی جشنواره