مسابقه فتح پرچم

یکی از جذاب‌ترین مسابقات دانشگاهی، مسابقه فتح پرچم (CTF) است. مسابقات CTF یک مانور شبیه‌سازی‌شده در فضای سایبری محسوب می‌گردد که در آن متخصصین امنیت اطلاعات به مقابله یا یکدیگر می‌پردازند. در این دسته از مسابقات یک سری چالش در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود تا مهارت آن‌ها مورد ارزیابی قرار بگیرد.

مسابقه فتح پرچم مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف شکوفایی و رشد استعدادهای جوان در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات برگزار می‌گردد. دراین مسابقه سعی بر این دارد، در کنار این‌که یک مسابقه جذاب برای افراد آشنا به این زمینه فراهم کند، با ارائه سوالات طبقه‌بندی شده از آسان به سخت، افرادی که با این مباحث آشنایی کمی دارند را نیز در نظر گرفته و به بهبود سطح علمی کشور در زمینه امنیت فضای تبادل اطلاعات کمک نماید. مرحله برخط این مسابقه در تاریخ 7 بهمن 1395 برگزار می‌گردد.

Security Startup

در این مسابقه، شرکت کنندگان ایده‌های نوآورانه خود در زمینه امنیت فضای تبادل اطلاعات را ثبت می‌نمایند. ایده‌های شرکت‌کنندگان از سوی کمیته داوری جشنواره بررسی و ایده‌های برگزیده با راهنمایی مربیان جشنواره از راه دور، تکمیل و شرکت‌کنندگان در دو مرحله از ایده های خود دفاع می‌نمایند. نخست در آذرماه ارائه اولیه و در نهایت با در نظر گرفتن نظرات داوران در مرحله نهایی جشنواره در هفته اول اسفند 95، ارائه نهایی خود را عرضه خواهند کرد. تیم ها در مرحله نهایی جشنواره یک غرفه در نمایشگاه ترویجی افتا خواهند داشت. نمونه اولیه طرح، طرح کسب و کار و تیم مورد نیاز برای پیاده‌سازی و تجاری‌سازی این طرح از جمله مواردی است که در داوری نهایی مد نظر قرار خواهد گرفت. 3 طرح برتر انتخاب و ضمن دریافت جایزه ویژه، تسهیلات لازم به منظور راه اندازی یک کسب و کار نو در زمینه امنیت فضای تبادل اطلاعات برخوردار خواهند شد.

کارگاه‌ها

کارگاه تست نفوذ وب

در این دوره با روند تست برنامه‌های کاربردی وب و ابزارهای مورد نیاز آن آشنا خواهید شد. بیشتر بخوانید

ثبت‌نام معرفی دوره

کارگاه تست نفوذ شبکه

در این کارگاه با روند تست نفوذ شبکه و ابزارهای مورد نیاز آن اشنا می‌شوید. بیشتر بخوانید

ثبت‌نام معرفی دوره

کارگاه لینوکس

مبانی سیستم عامل فوق العاده لینوکس را در این کارگاه فراگیرید. بیشتر بخوانید

ثبت‌نام معرفی دوره

"همایش افتتاحیه چهارمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات در تاریخ 12 آبان 1395 در تالار شهید فتوحی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد."

حامیان